Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Kenmartin

Telefon numarası : 008613913143237 

Naber : +008613913143237

Free call

Enjeksiyon kalıplama makinesinin çalışma noktaları

August 1, 2022

 

 

Enjeksiyon kalıplama makinesinin çalışma noktaları

önyüklemeden önce

1. Enjeksiyon makinesini çalıştırmadan önce elektrik kontrol kutusunda su veya yağ olup olmadığını kontrol edin.Elektrikli cihaz nemliyse, açmayın.Elektrikli parçalar makine çalıştırılmadan önce bakım personeli tarafından kurutulmalıdır.

 

2. Enjeksiyon kalıplama makinesini çalıştırmadan önce, güç kaynağı voltajının uygun olup olmadığını kontrol edin, genellikle ±%6'yı geçmemelidir.

 

3. Acil durdurma anahtarı, ön ve arka güvenlik kapısı anahtarlarının normal olup olmadığını kontrol edin.Motorun ve yağ pompasının dönüş yönlerinin aynı olduğunu doğrulayın.

 

4. Soğutma borularının engelsiz olup olmadığını kontrol edin ve yağ soğutucusuna ve namlunun ucundaki soğutma suyu ceketine soğutma suyu verin.

 

5. Enjeksiyon kalıplama makinesini çalıştırmadan önce her hareketli parçada yağlama yağı olup olmadığını kontrol edin ve yeterli miktarda yağlama yağı ekleyin.

 

6. Namlunun her bir bölümünü ısıtmak için elektrikli ısıtıcıyı açın.Her bölümün sıcaklığı gereksinimlere ulaştığında, makinenin sıcaklığının sabit kalması için sıcaklığı belirli bir süre koruyun.Tutma süresi, farklı ekipman ve plastik hammadde gereksinimlerine göre değişir.

 

7. Hazneye yeterince plastik ekleyin.Enjeksiyon kalıplama için farklı plastiklerin gereksinimlerine göre, bazı ham maddeler en iyi şekilde önce kurutulur.

 

8. Elektrikten tasarruf edebilen ve elektrikli ısıtma halkasının ve mevcut kontaktörün ömrünü uzatabilen namlu üzerindeki ısı kalkanını örtün.

 

Operasyon süreci

1. Kolaylık sağlamak için güvenlik kapısının işlevini istediğiniz zaman iptal etmeyin.

 

2. Basınçlı yağın sıcaklığına dikkat edin ve yağ sıcaklığı belirtilen aralığı geçmemelidir.Hidrolik yağın ideal çalışma sıcaklığı 45-50 ℃, genellikle 35-60 ℃ aralığında tutulmalıdır.

 

3. Hareket sırasında makinenin çarpmasını önlemek için her bir hareket anahtarının ayarlanmasına dikkat edin.

 

İş bitimi

1. Enjeksiyon kalıplama makinesi tamamlandıktan sonra kalan malzemenin uzun süre ısı ile oksitlenmesini veya ayrışmasını önlemek için namludaki plastiğin temizlenmesi gerekir.

 

2. Mafsal mekanizması kilitli durumda olacak şekilde kalıp açılmalıdır.

 

3. Atölye kaldırma ekipmanı ile donatılmalıdır.Üretim güvenliğini sağlamak için kalıbı monte ederken ve sökerken çok dikkatli olun.

 

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

kenmartin@dawson-plastic.com
+008613913143237
008613913143237 
t542892865