Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Kenmartin

Telefon numarası : 008613913143237 

Naber : +008613913143237

Free call

Enjeksiyon kalıplama makinesinin amacı

July 27, 2022

 

Enjeksiyon kalıplama makinesinin amacı

Katlama sınıflandırması ve kullanımı

Enjeksiyon kalıplama makinesi, tek seferde metal ekler ile karmaşık görünüm, hassas boyutlar veya yoğun doku ile plastik ürünler oluşturma yeteneğine sahiptir.Ulusal savunma, elektromekanik, otomobil, ulaşım, yapı malzemeleri, paketleme, tarım, kültür, eğitim ve sağlıkta ve insanlarda günlük hayatın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.Günümüzde plastik endüstrisinin hızlı gelişimi ile birlikte, enjeksiyon kalıplama makineleri hem miktar hem de çeşitlilik açısından önemli bir yer tutmakta ve toplam üretimleri tüm plastik kalıp ekipmanlarının %20 ila %30'unu oluşturmakta ve böylece en hızlı büyüyen plastik makine endüstrisi haline gelmektedir. .En popüler modellerden biri.İlgili istatistiklere göre, 1996'dan 1998'e kadar ülkem 8.383 enjeksiyon makinesi (set) ihraç etti ve 42.959 enjeksiyon makinesi (set) ithal etti.%42.9.

 

Çin'de birçok enjeksiyon kalıplama makinesi üreticisi var ve eksik istatistiklere göre 2.000'den fazla var.İki tip enjeksiyon kalıplama makinesi vardır: dikey ve yatay.Üretilen ürünlere göre sıradan ve hassas enjeksiyon kalıplama makineleri olarak ikiye ayrılabilir.

 

Katlama endüstrisinin gelişimi

Enjeksiyon kalıplama makinesi manipülatörü, insan vücudunun üst uzuvlarının işlevlerinin bir kısmını taklit edebilen ve ürünleri taşımak veya önceden belirlenmiş gereksinimlere göre üretim operasyonları için araçları işlemek için otomatik olarak kontrol edebilen otomatik bir üretim ekipmanıdır.Güney Çin ve Doğu Çin'in kıyı bölgelerindeki Çin plastik işleme tesisleri, robotlara artan bir ilgi gösteriyor, ancak plastik enjeksiyon makinesi robotlarının yerel plastik makine endüstrisindeki penetrasyon oranı %10'dan az.Robotlar döngü tutarlılığını sağlar, kaliteyi artırır ve güvenliği artırır.Ülkemde plastik işleme endüstrisinin hızla gelişmesiyle birlikte enjeksiyon kalıplama ekipmanlarının otomasyonu da giderek yükseliyor.Modern enjeksiyon kalıplama makineleri, üretkenliği artırmak için genellikle robotlarla donatılmıştır.Ülkemde ihraç edilen ve ithal edilen enjeksiyon makinelerinin sayısı temelde aynı, ikisi de yaklaşık 15.000 adet ama ithalat değeri 920 milyon ABD doları, ihracat değeri ise 350 milyon ABD doları.Hassas enjeksiyon makineleri ağırlıklı olarak yabancı markalardır.Ekstrüzyon ekipmanlarında, film ünitelerinde ve hassas tıbbi kateter ekstrüzyon ünitelerinde çift eksenli yönlendirilmiş PET her zaman yabancı şirketlerin alanı olmuştur.Bağımsız fikri mülkiyet haklarına sahip yerli hassas enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon ekipmanı geliştirmek çok gereklidir.Bir yandan ithalatın yerini alabilir ve ülkemi uluslararası üst düzey plastik makine pazarında yer edinebilir.Geleneksel plastik makineler, enerji tasarrufu açısından hala belirli bir potansiyele sahiptir, çünkü önceki tasarım genellikle yalnızca tek bir makinenin üretim kapasitesine odaklanmıştır.Enerji tasarruflu plastik makinelerinin tasarımında üretim hızı en önemli gösterge değil, en önemli gösterge ürünlerin birim ağırlığı başına enerji tüketimidir.Bu nedenle, ekipmanın mekanik yapısı, kontrol modu ve çalışma süreci koşulları minimum enerji tüketimine göre optimize edilmelidir.

 

Ulusal bir strateji olarak enerji tasarrufunun ve tüketimin azaltılmasının artmasıyla birlikte, enjeksiyon kalıplama makinelerinde enerji tasarrufu konusu da geniş ölçüde endişe konusu olmuştur.Konvansiyonel enjeksiyon kalıplama makineleri alanında, enerji tasarrufu için invertörleri ve servo motorları kullanmanın nispeten olgun iki yolu vardır.Bunların arasında servo motorlar giderek daha fazla kabul görmektedir.

 

Servo enerji tasarruflu seri enjeksiyon kalıplama makinesi, yüksek performanslı bir servo değişken hızlı güç kontrol sistemi ile donatılmıştır.Enjeksiyon kalıplama makinesinin kalıplama işlemi sırasında, farklı basınç akışları için farklı frekanslar verilir ve enjeksiyon kalıplama üzerindeki servo motoru gerçekleştirmek için basınç akışının hassas kapalı döngü kontrolü yapılır.Yüksek hızlı tepki ve enerji gereksinimlerinin optimal eşleşmesi ve otomatik ayarlanması.

 

1. Yüksek performanslı servo kontrolör, servo motor ve diğer enerji tasarruflu cihazları benimseyin.

 

2. Hassas servo kontrol sistemi, hızlı başlatma tepki süresi sadece 0.04S'dir.

 

3. Servo motor ve hidrolik sistem, geleneksel modele kıyasla tekrarlanabilirliği büyük ölçüde artıran bir kapalı döngü kontrolü oluşturur.

 

4. Kalıp açma ve kilitleme etkisini azaltın ve mekanik parçaların ve kalıpların hizmet ömrünü uzatın.

 

5. Elektrik kullanımını azaltın.İdeal çalışma koşulları altında, bu modelin güç tasarrufu verimliliği, geleneksel enjeksiyon kalıplama makinesine kıyasla %20-80'e ulaşabilir.

 

6. Sistemin kalorifik değeri, soğutma suyu tüketiminde yaklaşık %30 tasarruf sağlayan ve yağ keçelerinin ve hidrolik parçaların hizmet ömrünü uzatan geleneksel enjeksiyon kalıplama makinesininkinden çok daha düşüktür.

 

7. Çalışırken tüm hattın gürültüsü düşüktür, bu da geleneksel enjeksiyon kalıplama makinesininkinden önemli ölçüde daha düşüktür.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

kenmartin@dawson-plastic.com
+008613913143237
008613913143237 
t542892865